płyty z licencją na odtwarzanie publiczne

Nowe życie starych płyt

Coraz częściej wraca moda na to co już przeminęło. Stare samochody zaczynają kosztować fortunę, ubrania w stylu vintage są cały czas na szczycie popularności w wielu domach mody, również w mieszkaniach wraca stylistyka retro. Odnawiamy stoły, kredensy i stare bieliźniarki po naszych babciach.

Również kultury nie omija moda na vintage. Obecnie dużą popularnością cieszą się  tanie winyle. Płyty te odtwarzane na gramofonie dają niepowtarzalny klimat. Dźwięki te mają wielu fanów, kolekcjonowanie tego rodzaju nośników staje się dla nich niejako nałogiem. Biorą udział w wydarzeniach na których kupują płyty za bezcen, polują na nie na aukcjach w Internecie, ale też kupują nowe i świeżutkie w księgarniach.

Sklepy z kulturą powiększyły swoje kolekcje o winyle właśnie w wyniku stale rosnącej mody na nie. Dlatego na tym rodzaju płyt obecnie znajdziemy niemal wszystkie albumy jakie tylko możemy sobie wymarzyć, o ile artysta pokusił się o wydanie płyty również w takiej wersji. Warto czekać na promocje 2+1 lub 2+2, ponieważ pozwalają one kupować płyty w nieco korzystniejszej cenie. Jeśli mamy ochotę na starsze wydawnictwa to warto poszperać na giełdach płyt, gdzie z łatwością znajdziemy używane winyle, które wzbogacą naszą kolekcję i nie uszczuplą portfela. Najważniejsze jest to, że jeśli mamy znajomego fana płyt winylowych to wybór prezentu dla niego znacznie się ułatwia. Czy to na urodziny, czy na gwiazdkę – czarna płyta będzie dobrym pomysłem. Jeśli nie czarna to może kolorowa, bo takie warianty również istnieją.

Żyjemy jednak już w czasach gdy tradycyjne płyty CD stają się powoli przeszłością. Coraz częściej potrzebujemy po prostu plików MP3 aby odtwarzać muzykę. Najpierw były komputery, laptopy później wieże z MP3, radia samochodowe z MP3 playerem aż w końcu pojawiły się smartfony, iphony, które całkowicie wyparły płyty CD z codziennego użytku. Niedługo płyty CD będą również kojarzyły się ze zbieraczami, pasjonatami. I choć rola płyt CD jest coraz mniejsza to ciągle jeszcze istnieje zapotrzebowanie na płyty z licencją do odtwarzania publicznego w sklepach i lokalach usługowych.

Stanowią one pokaźną ofertę w naszym sklepie internetowym z muzyką wolną od ZAIKS, STOART, ZPAV itp. Zapraszamy do naszego sklepu!